Aktuality

Karnevalové odpoledne ve školní družině

31.01. 2017
Karnevalové odpoledne ve školní družině

Letošní karneval ve školní družině byl pro děti překvapením. Odpoledne plné tance a soutěží strávily společně s Inkou Rybářovou a klaunem Rybičkou. Karneval navštívilo také několik děti z mateřské školky se svými rodiči. Všichni jsme se výborně pobavili.

 

Vynášení Smrtky (březen 2017)

Vynášení Smrtky (březen 2017)Vynášení Smrtky (Morény, Mařeny) jsme letos připravili dle našich předků. Smrtku jsme vyrobili ze slámy, nazdobili vejdumky a vynesli k řece Kameničce.  Po odstrojení jsme Smrtku upálili a utopili. Mladé proutky - Líto  jsme nazdobili mašlemi a barevnými vajíčky, abychom zpět přinesli jaro. Celý obřad jsme doprovázeli dobovými
říkadly.

Zápis nových prvňáčků (5.4.2017)

07.04. 2017
Zápis nových prvňáčků (5.4.2017)Budoucí prvňáčky uvítaly děti ze školní družiny malými dárečky. Čekání na zápis do školy jim zpříjemnily soutěžemi a kreslením.

Divadelní představení - Honza a placatá čepice

07.04. 2017
Divadelní představení - Honza a placatá čepiceDěti z dramatického kroužku školní družiny sehrály pro své kamarády z I. stupně pohádkové představení "Honza a placatá čepice". V pohádce nechyběl kouzelný dědeček, čerti, a tudíž i překvapení a kouzla. Představení se všem líbilo a malí herci se těší, až pohádku zahrají také rodičům a dětem z MŠ.

Noc ve školní družině - Rytíři 2017

10.05. 2017
Noc ve školní družině - Rytíři 2017 I ve školní družině jsme si připomněli výročí narození Karla IV. Děti si zopakovaly, co o našem nejznámějším králi a jeho době znají. Připomněli si také, že to byla doba ...
Více informací

Návštěva zvířecích kamarádů ze záchranné stanice IKAROS

Návštěva zvířecích kamarádů ze záchranné stanice IKAROSV pondělí 15. května navštívili naši školu  pracovníci záchranné stanice zvířat IKAROS. V pořadu "Jaro" se děti seznámily s užovkou Lucinkou, činčilou Borůvkou, mláďaty skinny morčat, sov a dravců. Všichni jsme obdivovali
holátko sokola stěhovavého, o které se přestali starat jeho rodiče, a péči tak museli převzít pracovníci stanice.
Veškeré vybrané peněžní prostředky budou použity na chod stanice - veterinární péči a krmení.

Výlet ŠD - Betlém v Čechách, Peklo Čertovina

Výlet ŠD - Betlém v Čechách, Peklo ČertovinaNa výlet ve školním roce 2016/17 jsme se vypravili do Východních Čech. Dopoledne jsme navštívili Betlém v Hlinsku. Hravou formou se děti seznámily se způsobem života a bydlením našich předků. Odpoledne nás čekalo Peklo Čertovina. S malými i většími obavami jsme vstoupili a před námi se otevřelo peklo s čerty, čerticemi i nejstrašnějším Luciferem. Peklo bylo ale pohádkové, a tak se brzy přestali bát i největší zlobilové.  Nakonec se se z pekla domů nikomu nechtělo.

Vánoční besídka školní družiny

20.12. 2016
Vánoční besídka školní družinyVánoční atmosféru jsme si vytvořili zpíváním koled, ochutnávkou cukroví i malými dárečky pro kamarády.

Robinson Jihlava

03.01. 2017
Robinson Jihlava Předvánoční čas jsme si zpříjemnili v centru zábavy Robinson v Jihlavě.

Zoo Na Hrádečku

První výlet školní družiny se uskutečnil 21.9.2016.  52 dětí navštívilo soukromou ZOO Na Hrádečku. Paní průvodkyně nám každé zvíře představila a o každém zajímavě vyprávěla. Děti v ZOO strávily příjemné a prosluněné odpoledne.

 

Login
Home
Home Základní škola Nová Včelnice

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy

TOPlist