Enkaustika

EnkaustikaEnkaustika- žehlení obrázků horkým voskem
- v kurzu s Mgr. Matoušovou se děti učily novým trikům.
Jak se práce dětem podařila, posuďte ve fotogalerii.

Návštěva kuželny

Návštěva kuželnyV měsíci říjnu jsme strávili dvě odpoledne v nově zrekonstruované kuželně. Zkušení kuželkáři dětem vysvětlili techniku pro ně méně známého sportu a samozřejmě každý si mohl koulení několikrát vyzkoušet.
Ty, které kuželky zaujaly, mohou navštěvovat kuželkářský kroužek každé úterý od 15.00 hodin. Děkujeme pánům Brusovi a  Vítkovi za čas, který dětem věnovali.

Halloween ve školní družině

Halloween ve školní družiněTentokrát bylo naše pečení trochu strašidelné. Na svátek Halloweenu jsme si upekli halloweenské prsty. Děti toto tvoření velmi bavilo a na upečených prstech si společně pochutnaly. Chcete i vy vyzkoušet toto zábavné pečení doma?
Zde je recept:
  • 225 g másla
  • 125 g cukru moučka
  • přišlehat 1 vejce
  • 350 g hladké mouky
  • špetka soli, mandlová esence
  • 1 lžička prášku do pečiva
Vypracujeme těsto, dáme vychladit do lednice. Z dobře vychlazeného těsta tvarujeme prsty. Nezapomeneme
na kloubky a nepravidelné rýhy. Nehty jsou z plátku mandle přilepené rybízovou marmeládou.
Pečeme na 170°C. Dobrou chuť!

VZPoura úrazům

VZPoura úrazůmNový školní rok jsme záměrně zahájili akcí VZPoura úrazům. Akce poukazovala na nebezpečí, která na děti číhají v každodenním životě. Byla zaměřena především na prevenci dětských úrazů. Děti si vyslechly i příběhy lidí, kteří jsou po úrazu trvale upoutáni na invalidní vozík, a jaké překážky díky tomu musí překonávat. Povídání bylo zajímavé, poučné, ale chvílemi i smutné. Doufáme, že procvičené znalosti i příběhy ze života byly pro děti dostatečným ponaučením pro to, aby se případným nebezpečím v budoucnu snažily vyhnout.

KONTAKTY ŠD

Aktuality školy