Aktuality ZŠ Nová Včelnice

Dopravní hřiště

18.06. 2017
Dopravní hřiště
Žáci 3. A zavítali na dopravní hřiště v Jindřichově Hradci. Oprášili si znalosti o dopravních značkách a pravidlech silničního procesu. Poté si vyzkoušeli jízdu na kole, kde mohli své znalosti uplatnit v praxi.
 

Školní výlet 3.A

18.06. 2017
Školní výlet 3.AŠkolní výlet na Hlubokou nad Vltavou proběhl v úterý 13.6. Žáci 3. A navštívili zoologickou zahradu, zúčastnili se programu O sově a nakoukli do pohádkového podzemí v Loveckém zámečku. Počasí nám přálo a dobrá nálada nechyběla.

Den s Armádou

02.06. 2017
Den s ArmádouDen s Armádou proběhl 1.6. v Jindřichově Hradci. Děti měly možnost si prohlédnout a vyzkoušet vojenskou techniku.
                                                                                                                            Mgr. Přibylová Míša

Den dětí na prvním stupni

Den dětí na prvním stupni V pátek 2. června proběhl na prvním stupni ZŠ Den dětí. Veškerou organizaci jsme zajistili my, žáci 5. třídy, s pomocí třídní učitelky. Připravili jsme 7 skvěle fungujících stanovišť (skákání v pytli, na švihadle, přenášení vody, házení míčkem na cíl atd.). ...
Více informací

Poezie pro děti

19.02. 2017
Poezie pro děti
Ve čtvrtek 16.2. se 2.třídy zúčastnily v Městské knihovně v Jindřichově Hradci semináře na téma Poezie pro děti. Seminář byl velmi pěkný a děti byly velmi aktivně zapojeny. Seminář byl zakončen prohlídkou knih v dětském oddělení. 

Okresní kolo Olympiády v matematice

19.02. 2017
24. ledna se uskutečnilo v J. Hradci okresní kolo Olympiády v matematice. Soutěžící z 9. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií řešili během 240 minut čtyři matematické příklady. Vítězem okresního kola a nejúspěšnějším řešitelem se stal žák naší školy Marek Strnad, který získal maximální počet 24 bodů.

Olympiáda v anglickém jazyce

01.03. 2017
   V pátek 24. 2. 2017 se zúčastnila Natálie Vašková, žákyně 9. roč. ZŠ,okresního  kola olympiády z anglického jazyka v Jindř. Hradci. Vedla si velice dobře. Z 22  uchazečů se probojovala do finále,kde obsadila velice pěkné 5. místo. Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.                                            
                                                                                                 Mgr. Daniela Šímová

Zeměpisná olympiáda

16.03. 2017

   21. února se v Jindřichově Hradci konalo okresní kolo Zeměpisné olympiády žáků základních škol a příslušných ročníků víceletých gymnázií. Velmi dobře si v soutěži vedli žáci naší školy. David Havlíček (6.A) obsadil ve své kategorii 3. místo a Marek Strnad ( 9.A ) 4. místo. Oběma úspěšným řešitelům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

                                                                                                     Mgr. Milan Bašta


Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

19.02. 2017

Dne 1. 2.2017 změřili své síly milovníci češtiny v okresním kole Olympiády v českém jazyce. Účastníci si museli poradit se záludností mluvnice i větné skladby a napsat slohový útvar. Naši školu skvěle reprezentoval žák 9 .A Marek Strnad, který se umístil na krásném 4. místě. Markovi blahopřejeme a děkujeme za aktivitu a odvahu poprat se s "vlastním jazykem". Mgr. Marie Anderovská


Keramická dílna Děbolín

04.04. 2017
Keramická dílna DěbolínV pondělí  3.4. navštívily 2.třídy keramickou dílnu v Děbolíně, kde si dotvořily keramickou slepičku, či husičku. Dětem se díla podařila. Jen čekáme na vypálení výrobků.

Projektový den

12.04. 2017
Ve středu 12. 4. proběhl na škole další projektový den: 1. stupeň Chodíš a jezdíš bezpečně. Děti si připomněly pravidla silničního provozu, dopravní značky, chování na ulici, první pomoc a jízdu zručnosti. Na druhém stupni Den podle Ámose, byl zaměřen na netradiční vyučovací hodiny, děti si vyzkoušely netradiční sporty, tvořivou velikonoční dílnu, angličtinu, němčinu, něco z kuchařského umění a IQ test. Také se seznámily s vývojem našeho školství v hodině Od metličky k rákosce. Všem vyučujícím patří dík za náročnou přípravu a vedení hodin a dětem za aktivní přístup a zájem. R. Dytrichová

Výlet do technického centra „Alternátor“ v Třebíči.

22.03. 2017
Výlet do technického centra „Alternátor“ v Třebíči. Povyprávíme vám o našem krásném výletě do Třebíče, který se uskutečnil 14. 3. 2017. Všechno to začalo onoho pěkného rána. V osm hodin přijel autobus, do něhož nasedli páťáci, pár šesťáků a kruh uzavřeli  sedmáci. Po cestě jsme párkrát stavěli z „ ...
Více informací

Projekt - Můj velký kamarád

30.03. 2017
Projekt -  Můj velký kamarádVe čtvrtek  30.3. proběhl mezi 2. a 9. ročníkem projekt Můj velký kamarád, při kterém žáci 9.ročníku plnili vědomostní úkoly z učiva 1.stupně ZŠ. U matematicky zaměřeného stanoviště záleželo i na rychlosti. Znalosti prokázali všichni. Nejlépe uspěli - Marek Strnad, Simona Raušová a Zuzana Berounská.  

Den s prvňáčky

26.01. 2017
Den s prvňáčky

   V rámci školního projektu „Můj velký kamarád“ osmá a první třída strávila 17. ledna společný den, který pro prvňáčky začínal jako každé jiné vyučování. První hodinu jsme si připravili potřebné věci ve školní kuchyňce a družině, abychom se se zvoněním mohli věnovat malým prvňáčkům, kteří se už těšili, co jsme si pro ně nachystali. Děvčata, která chodí na vedení domácnosti, měla na starost pečení v kuchyňce. Ostatní si se zbývajícími malými dětmi hráli různé hry ve školní družině. Jakmile skupinka prvňáků dopekla, odešla si hrát pexeso, fotbálek, skládat puzzle a nahradila ji další, která si také chtěla vykrájet a upéci své perníčky. Když se všichni malí pekaři v kuchyňce vystřídali, odebrali se zpět do své třídy. Dva z nás jim na závěr přečetli krátké pohádky. Prvňáčci poslouchali a při tom chroupali své napečené cukroví, které jim určitě moc chutnalo.                                                                                          
                                                                                              Daniela Vlasáková  8.A


Login
Home
Home Základní škola Nová Včelnice

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy

TOPlist