Aktuality ZŠ Nová Včelnice

Třídní a konzultační schůzky

10. dubna od 16.30 hod. do 18.00 hod. proběhnou třídní a konzultační schůzky.

Zápis dětí do 1. ročníku pro školní rok 2018/19

Zápis dětí do 1. ročníku pro školní rok 2018/19

Termín: 

úterý 24. dubna od 13.00 hod. do 16.00 hod.

Zákonný zástupce se dostaví s dítětem a s sebou přinese: rodný list dítěte a doklad o trvalém bydlišti (občanský průkaz zákonného zástupce).

Zapisují se děti narozené do 31. 8. 2012, mladší jen na žádost rodičů.

Rodiče mohou žádat o přeřazení dítěte do jiné školy, než kam spádově patří. Písemnou žádost podají při zápisu.

Nemohou-li se rodiče s dítětem k zápisu dostavit v uvedené době, sdělí to osobně nebo písemně ředitelce školy, nejpozději do 23. 4. 2018.

V případě žádosti o odklad povinné školní docházky, zákonný zástupce k zápisu doloží: vyšetření  z pedagogicko – psychologické poradny a dětského lékaře.

Desatero pro rodiče

Máme doma prvňáčka

Okresní turnaj škol v kopané

Okresní turnaj škol v kopané

V pátek 22. února bojovali naši fotbalisté na okresním turnaji škol a to ve stejné době jako naši hokejisté na olympiádě s Ruskem. A byli úspěšnější.  Díky nasazení a bojovnosti všech se podařilo chlapcům ve složení (Pavel Jaroš, David Havlíček, Šimon Urbánek, Pavel Poslušný, Ondřej Letocha, Šimon Balek, Milan Dlouhý, Matěj Mojžíšek) postoupit ze skupiny do semifinále z prvního místa. V boji o finále prohráli s družstvem z V. ZŠ JH a v závěrečném utkání o 3. místo dokázali otočit zápas a porazit II. ZŠ JH a vybojovat tak bronzové medaile.

Olympiáda z českého jazyka

Olympiáda z českého jazyka

V Jindřichově Hradci se 29. ledna konala Olympiáda v českém jazyce. Bohužel se jí mohl zúčastnit pouze jeden zástupce z každé školy. Z naší školy byla vybrána Adéla Sokolová z 9. A a nevedla si vůbec špatně. Skončila v okresním kole na 2. místě a bude nás dále reprezentovat v krajském kole v Českých Budějovicích. Áďo,gratulujeme!                                                                                                                                                                    Mgr. Jitka Sedláková

Jazyková soutěž

Ve čtvrtek 23. 11. 2017 proběhla na Obchodní akademii v Jindřichově Hradci soutěž ve znalosti anglického jazyka pro žáky 8. a 9. roč. ZŠ. Zúčastnilo se celkem 39 žáků ze 7 základních škol. Účastníci absolvovali písemný a poslechový test. 10 nejlepších pak postoupilo do další části soutěže - testu konverzačních schopností. Z naší školy se zúčastnilo soutěže celkem 12 žáků. Většina z nich skončila v první polovině zúčastněných. Mezi první desítkou skončili Martin Klíma na 7. místě a Adéla Sokolová na 10. místě. Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci naší školy.   

Jitka Sedláková

Dějepisná olympiáda

Dějepisná olympiáda

Ve středu 22. listopadu proběhlo ve škole školní kolo dějepisné olympiády na téma  „První republika“. Bylo určeno žákům deváté třídy. Nejúspěšnějšími řešiteli byli Filip Dolejší, Štěpán Jačo a Ester Koutníková. Děkuji všem, kteří se pečlivě připravovali a školního kola se zúčastnili.

                                                                                              Blanka Dvořáková

Poznávací zájezd do adventního Pasova a návštěva termálních lázní v Bad Füssingu

Poznávací zájezd do adventního Pasova a návštěva termálních lázní v Bad Füssingu

Někteří žáci ze 7., 8. a 9. ročníku se zúčastnili 6. prosince poznávacího zájezdu do německého Pasova, kde jsme si prohlédli historické jádro Pasova, viděli jsme soutok tří řek Innu, Dunaje a Ilzu a navštívili adventní trhy. Poté jsme přejeli do lázeňského městečka Bad Füssingu a užívali jsme si v bazénech s termální vodou a masážními tryskami, což bylo úžasné. Více fotek můžete zhlédnout ve fotogalerii ZŠ 2017/2018.

                                                                                                                                             Mgr. Jitka Sedláková

Talentová soutěž žáků ZŠ

   I v tomto školním roce se žáci 9. a 8 ročníku zúčastnili talentové soutěže v psaní na klávesnici na  OA v J. Hradci. Nejlépe si vedla Adéla Sokolová, která obsadila sedmé místo ze 17 soutěžících.

TOPlist
Login
Domů ZŠ Nová Včelnice

Created by © 2015/2017 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy

TOPlist