Archiv aktualit 2016/2017

Informace pro žáky a rodiče v souvislosti se začátkem nového školního roku

24.08. 2016
Informace pro žáky a rodiče v souvislosti se začátkem nového školního rokuI v novém školním roce budeme používat elektronickou pokladnu. Žádáme rodiče o doplnění finanční částky na účtu školy na hodnotu 1000 Kč. Částku uhraďte do poloviny měsíce září.Adaptační kurz 5. třídy

11.09. 2016
Adaptační kurz 5. třídyV pátek 2. září se uskutečnil adaptační kurz 5. třídy. Jeho cílem bylo nejen seznámení se žáků s novou tř. učitelkou, ale i vzájemné poznávání svých spolužáků při různých soutěžích a sportu.Na závěr  dopoledne společně vytvořili žáci pravidla chování v třídním kolektivu v různých situacích. Všichni si  otestovali svoje schopnosti a dovednosti.

Poznáváme rostliny - soutěž

20.09. 2016
Poznáváme rostliny - soutěž
   Dne 16.9. se na 1.stupni  ZŠ uskutečnila soutěž Poznáváme rostliny. Děti postupně prošly 8 stanovišti   - Stromy listnaté, jehličnaté, keře, houby, byliny, květiny, zelenina, ovoce.  Pouze houby musely děti poznávat z obrázků. Nejlepšími znalci se ukázali Miroslav Sokol 4.A , Jakub Holický, Ondřej Brus , Matěj Šíma 2.A, Nikola Šuhájková,  Helena Krčková 2.B, Barbora Fuxová, Ondřej Ševčík 3.A a Barbora Matzkeová 1.A. Poděkování patří  žákům 5.ročníku za pomoc při organizaci soutěže.

Projekt Můj velký kamarád

20.10. 2016
Projekt Můj velký kamarád Dne 20. října se uskutečnil projekt žáků 9.A třídy s  žáky 2.A a 2.B. Žáci 9. třídy si připravili pro druháčky sportovní stanoviště, která si děti náležitě užily. Po vyhlášení výsledků si děti smlsly i na sladkých odměnách.

Umělecká Agentura Pernštejni

14.11. 2016
Umělecká Agentura Pernštejni

Umělecká Agentura Pernštejni nám 10.11. 2016 přiblížila historii starých Vikingů v zábavně vzdělávacím pořadu. Ukázali nám také něco ze svého šermířského umění. Představení se žákům líbilo a ocenili ho velkým potleskem.


Halloween 2016

14.11. 2016
Halloween 2016 Dne 26. 10. se uskutečnila halloweenská stezka pod vedením 8. A. Celá naše třída se domluvila, že pro mladší žáky připravíme stezku plnou překvapení a strašidel. Každý, kdo splnil úkol, byl řádně odměněn. Ve třídě jsme se sešli v 16:30 hod. Paní učitelka nám rozdal ...
Více informací

Cestička do školy - projektový den

20.11. 2016
Cestička do školy - projektový denDne 18.11. se na 1.stupni ZŠ konal projekt Cestička do školy. Prvňáčci zmapovali bezpečnou cestu do školy a věnovali se poznávání dopravních značek, druháci se hrou Na detektivy seznámili s budovou školy včetně 2.stupně a poznávací hrou popsali stromy v okolí školy, třeťáci navštívili sběrný dvůr a věnovali se třídění odpadu v naší obci a čtvrťáci strávili dopoledne studováním historie města Nové Včelnice v Městské knihovně.

Žijeme ve společné Evropě

22.11. 2016
Žijeme ve společné Evropě V pátek 18. 11. 2016 se uskutečnil projektový den na 2. stupni ZŠ pod názvem "Žijeme ve společné Evropě". Zapojili se i páťáci. Všichni si vyzkoušeli znalosti v oboru zeměpisu, dějepisu, jazyků, literatury, vánočních tradic, kultury, hudby, náboženství... . Řešili rébusy, kvízy, křížovky, doplňovačky spojovačky se zaměřením na členské státy EU a ostatní evropské země.

Jazyková soutěž na Obchodní akademii v J. Hradci

02.12. 2016
Jazyková soutěž na Obchodní akademii v J. HradciVe čtvrtek 24. 11. 2016 proběhla jazyková soutěž na Obchodní akademii v J. Hradci. Osm deváťáků a dva osmáci bojovali v angličtině s dalšími vrstevníky ze základních škol na našem okrese. Vedli si velice dobře! Z celkového počtu 33 uchazečů se 5 našich  umístilo v první polovině. Z nich 3 postoupili do finále jedenácti nejlepších. Na 10. místě skončila Adéla Sokolová z 8. třídy, na 8. místě Natálie Potocká z 9. třídy  a nejvyšší 1. místo obsadila Natálie Vašková z 9. třídy. Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Návštěva hasičské zbrojnice

19.12. 2016
Návštěva hasičské zbrojniceV pondělí 19.12. navštívily děti ze ZŠ novou hasičskou zbrojnici. Prohlídka byla velmi zajímavá. Místním hasičům velmi děkujeme.

Den s prvňáčky

26.01. 2017
Den s prvňáčky

   V rámci školního projektu „Můj velký kamarád“ osmá a první třída strávila 17. ledna společný den, který pro prvňáčky začínal jako každé jiné vyučování. První hodinu jsme si připravili potřebné věci ve školní kuchyňce a družině, abychom se se zvoněním mohli věnovat malým prvňáčkům, kteří se už těšili, co jsme si pro ně nachystali. Děvčata, která chodí na vedení domácnosti, měla na starost pečení v kuchyňce. Ostatní si se zbývajícími malými dětmi hráli různé hry ve školní družině. Jakmile skupinka prvňáků dopekla, odešla si hrát pexeso, fotbálek, skládat puzzle a nahradila ji další, která si také chtěla vykrájet a upéci své perníčky. Když se všichni malí pekaři v kuchyňce vystřídali, odebrali se zpět do své třídy. Dva z nás jim na závěr přečetli krátké pohádky. Prvňáčci poslouchali a při tom chroupali své napečené cukroví, které jim určitě moc chutnalo.                                                                                          
                                                                                              Daniela Vlasáková  8.A


Běžky ve škole

31.01. 2017
Běžky ve školePod vedením paní Dytrichové se 25. ledna žákyně 8.A vydaly v rámci výuky tělesné výchovy na běžky. Některá děvčata si přinesla vlastní běžky, což svědčí o tom, že jim tento sport není cizí. Akce se děvčatům líbila a doufají, že si jí budou moci zopakovat.

Projekt - Můj velký kamarád

30.03. 2017
Projekt -  Můj velký kamarádVe čtvrtek  30.3. proběhl mezi 2. a 9. ročníkem projekt Můj velký kamarád, při kterém žáci 9.ročníku plnili vědomostní úkoly z učiva 1.stupně ZŠ. U matematicky zaměřeného stanoviště záleželo i na rychlosti. Znalosti prokázali všichni. Nejlépe uspěli - Marek Strnad, Simona Raušová a Zuzana Berounská.  
Login
Home
Home Základní škola Nová Včelnice

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy

TOPlist