Archiv aktualit ŠD

Poznáváme okolí Nové Včelnice

07.09. 2015
Poznáváme okolí Nové VčelniceŠedesát dětí  školní družiny se vypravilo do nedaleké Žirovnice na prohlídku zámku a soukromé sbírky plyšových medvědů. Paní průvodkyně dětem zajímavě vyprávěla o historii zámku a povídání okořenila  pověstmi spojenými s tímto místem.  Děti se nejvíce těšily na výstavu medvědů a medvídků, kterých se zde nacházelo přes 300.
Po prohlídce  jsme měli připravený  ohýnek a kdo chtěl si opekl buřtíka. I když nás provázelo chladné a deštivé počasí,  výlet se všem velmi líbil.
J. Šindelářová, vychovatelka ŠD

Opékání buřtíků na zámku v Žirovnici

Obrázků: 1-4 z celkem: 10    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu

Policie ve školní družině

26.10. 2015
Policie ve školní družině

Zajímavé odpoledne prožily děti ve školní družině s policisty z Jindřichova Hradce. Dozvěděly mnoho zajímavých informací o práci policie, obdivovaly poslušnost a šikovnost policejního psa, mohly si vyzkoušet a prohlédnout výstroj a výzbroj policie.

Za pěkné odpoledne policistům děkujeme.

Jaroslava Šindelářová, vych. ŠD

Výtvarná soutěž čerti

04.12. 2015
Výtvarná soutěž čerti

Soutěže „ Nakresli, vyrob čerta“ se zúčastnilo 37 dětí, na všechny čekala sladká čertovská odměna.

Advent - zdobení perníčků

04.12. 2015
Advent - zdobení perníčků

V adventním čase jsme pekli a zdobili perníčky.

Česko zpívá koledy

11.12. 2015
Česko zpívá koledy Akce proběhla 9. prosince 2015. Ostatní fotografie ve fotogalerii.

22.12. 2015
Vánoční besídkaVánoční besídka ve školní družině proběhla 18. prosince 2015. Na fotografie nahlédněte do fotogalerie.

Hopsárium

22.12. 2015
HopsáriumHopsárium v Český Budějovicích navštívilo 70 žáků školní družiny.

Karneval

02.02. 2016
Karneval

Po vysvědčení 28. ledna si děti užily ve školní družině karnevalové odpoledne plné her a soutěží. K vidění bylo mnoho pěkných masek, některé si i děti vlastnoručně vyrobily.

Masopust

11.02. 2016
Masopust

Úterní odpoledne se ve školní družině neslo v tradici masopustu. Děti si samy upekly koblížky, které všem velmi chutnaly.

Noc ve školní družině

Na tuto akci se těší děti, které mají rády dobrodružství a jen tak ničeho se nebojí. Letos spalo ve školní družině 27 kluků a holčiček. Čekala je hra v přírodě  spojená a plněním úkolů a hledáním pokladu. V budově školy pak stezka odvahy. A že škola v noci je opravdu strašidelná, se mnozí přesvědčili. Nejodvážnějším dětem předala skutečná čarodějnice „strašidelný glejt.“ Všichni si pochutnávali na perníku, který dopoledne upekly p. vychovatelky. Do půlnoci usnuly všechny děti a bez problémů zvládly spaní ve spacím pytli na karimatce.

Učíme se létat – návštěva ze záchranné stanice Ikaros

26.05. 2016
Učíme se létat – návštěva ze záchranné stanice Ikaros

Děti poznaly několik dravců a sov – například orla skalního Mařenku, Kubíčka – výra velkého, třítýdenní miminko sovy pálené a sokola stěhovavého Beníčka. Pracovníci stanice dětem o dravcích a sovách zajímavě vyprávěli. Pro nepřízeň počasí byl program přesunut do školní družiny a tak jsme se létat nenaučili. Máme však přislíbenou návštěvu v květnu 2017, snad nám bude počasí přát a létat se naučíme.

Výlet školní družiny

Tento školní rok jsme se vypravili za kulturou. V Praze jsme navštívili muzikál Ať žijí duchové. Představení se nám líbilo a mnozí si zazpívali známé písničky z dílny Uhlíř – Svěrák.

Divadelní představení

Divadelní představeníDne 21.6. odehrály děti z dramatického kroužku školní družiny pro žáky 1. stupně  divadelní představení "Dva tovaryši."
Home Základní škola Nová Včelnice

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy