logotyp
Login

Noc s Andersenem - spaní v knihovně + fotečky

Noc s Andersenem - spaní v knihovně + fotečky

Byl pátek 1. dubna navečer a parta dětí se právě vydala do školy. Ne, není to apríl. Na rameni měly místo aktovky tašku s věcmi na přespání a něco dobrého na zub. Začíná Noc s Andersenem a my PŘENOCUJEME VE ŠKOLE! Úvodem si vypůjčím začátek Andersenovy pohádky "Sněhová královna": "Tak tedy poslouchejte, pohádka začíná. Až si ji povíme celou, budeme vědět víc, než víme teď." 

Celým večerem nás provázel Deník s množstvím příběhů H. Ch. Andersena, kvízů a her. Postupně odhaloval svá tajemství a jeho stránky se začaly plnit osobními dojmy, vzkazy i obrázky. Pohádka "Císařovy nové šaty" byla inspirací k velké ponožkové bitvě i hostině nad čokoládou. Zamlsat si mohl ale jen ten, komu padla na kostce šestka, kvapně si vzal čepici, příbor a hodoval, než padlo vytoužené číslo dalšímu mlsounovi ... Aby nezůstal nikdo hlady, uvařili jsme si špagety a společně povečeřeli. 

"Špagety, špagety, špagety" se jmenovala i následující hra, ve které jste museli odhalit zákeřného vraha dřív, než bylo po vás. K pohádkám nás vrátil filmový snímek ze střech paláce Lucerna a okolních domů v Praze "Pastýřka a kominíček." Při poslechu "Ošklivého káčátka" jsme se stali ilustrátory, a že je něco dobrého na každém z nás odhalilo psaní vzkazů v potemnělé družině. Tak, jako ve tmě zářily svícínky a světla baterek, psali jsme druhým, co si na nich vážíme i když to někdy neřekneme a zůstává to skryté. 

Venku zatím začal padat sníh a při četbě příběhu "Děvčátko se sirkami" nás záblo stejně, jako holčičku v pohádce. Zářící svíčka nás sice nezahřála, ale mohli jsme díky ní každý z nás spálit strach napsaný na kusu papíru. Jak strachy shořely, snad i zmizely. 

Před půlnocí začala noční stezka po celé škole. Všude se zhaslo a na chodbách se míhala pouze světla baterek. Kdo by šel v tu dobu okolo budovy, asi by se lekl, že tu řádí banda zlodějů. Díky odrazkám se podařilo vypátrat veškeré indicie k tajence a zjistit zajímavost, že Andersen sbíral květiny. 

Bylo už 2. dubna, když se koberec v knihovně zaplnil karimatkami a do spacáků vlezli první nocležníci. Kdo chtěl, vzal kuličku hrachu, aby zjistil, jak se spalo "Princezně na hrášku." Komu se ještě dost neklížila víčka, mohl zhlédnout část pohádky "Sněhová královna." 

Probudilo nás školní zvonění v půl osmé. Díky maminkám jsme měli k snídani báječnou hostinu a postupně se vydali domů dospat, co jsme v noci nestihli. 

A co by závěrem vzkázali účastníci každému, kdo by se měl chuť příští rok přidat? Vezměte si baterku, připravte se, že půjdete spát dlouho a raději se naspěte do zásoby :-) 

     Fotogalerie                                                                        Zdenka Ouhelová

Zpět na hlavní výpis

Naše škola

  • image 143
  • image 142
  • image 141
  • image 140
  • image 139
  • image 138
  • image 137
  • image 136
  • image 135
TOPlistProhlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Domů ZŠ Nová Včelnice

Created by © 2015 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy