logotyp
Login

Úspěchy ve školním roce 2017-2018

Olympiáda z českého jazyka

V Jindřichově Hradci se 29. ledna konala Olympiáda v českém jazyce. Bohužel se jí mohl zúčastnit pouze jeden zástupce z každé školy. Z naší školy byla vybrána Adéla Sokolová z 9. A a nevedla si vůbec špatně. Skončila v okresním kole na 2. místě a bude nás dále reprezentovat v krajském kole v Českých Budějovicích. Áďo,gratulujeme!      


Matematická olympiáda

V úterý 17. 4. se žáci 6. třídy, Anička Hanzlová, Marek Starka a Jakub Strnad, zúčastnili okresního kola matematické olympiády v Jindřichově Hradci. A výsledek? Výborný. Anička i Marek získali maximální počet bodů a byli první. Jakub ztratil jeden bod a umístil se hned za nimi. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. 

Bologická olympiáda


Poslední dva měsíce se čtyři žáci naší školy pilně připravovali na okresní kolo Biologické olympiády. V této tradiční a letité soutěži žáci sbírají body v několika disciplínách: v teoretickém testu, poznávačce rostlin a živočichů a v laboratorní úloze. Každá oblast soutěže je jiná a vyžaduje specifickou přípravu. Navíc žáci musí vytvořit vstupní úkol, což vyžaduje několik hodin pilné práce. Žákům Marku Starkovi (6. A), Tomáši Štejdýřovi (6. A), Lucii Adamcové (8. A) a Filipu Dolejšímu (9. A) bych chtěl moc poděkovat za svědomité studování na olympiádu a za velmi pěkné umístění a reprezentaci školy v okresních kolech. Marek a Tomáš soutěžili v kategorii D (6. a 7. třídy), Marek obsadil úžasné 4. místo a Tomáš 17. příčku z celkového počtu 27 soutěžících. Dodejme, že první tři místa obsadili žáci víceletých gymnázií, takže mezi soutěžícími ze základních škol byl Marek první. Lucie a Filip se účastnili olympiády v kategorii C (8. a 9. třídy) a Filip vybojoval krásné 8. a Lucie 12. místo z 24 žáků. Ještě jednou účastníkům moc gratuluji.                                                                                    

Talentová soutěž psaní na klávesnici

I v tomto školním roce se žáci 9. a 8 ročníku zúčastnili talentové soutěže v psaní na klávesnici na  OA v J. Hradci. Nejlépe si vedla Adéla Sokolová, která obsadila sedmé místo ze 17 soutěžících.

  
Atletický čtyřboj

20. září se naše škola zúčastnila závodů ve školním atletickém čtyřboji. Dívky ve složení Ester Koutníková, Kristýna Ziková, Adéla Sokolová a Michaela Dvořáková obsadily 5. místo. Chlapcům, ve složení Štěpán Jačo, Michal Prokeš, Tomáš Velek, Marek Krňanský a Marek Volf, se vedlo ještě o stupínek lépe. Nejvíce chlapce mrzelo, že jim chybělo jen pár bodů a mohli obsadit místo 2. 

Přespolní běh

4. října jeli žáci druhého stupně na okresní kolo v přespolním běhu. Mladší chlapci obsadili celkově 7. místo a mladší děvčata i starší chlapci byli pátí. Nejlépe se vedlo starším děvčatům, která ve složení Adéla Sokolová, Kristýna Ziková, Tereza Knapová, Míchaela Dvořáková a Zuzana Pohlodková přivezla pohár za 3. místo.
Mezi jednotlivci si ve svých kategoriích nejlépe vedli: Adéla Sokolová (6.) Kristýna Ziková (11.), Štěpán Jačo (12.), Tereza Hánová (14.), Vít Kalkus (15.), Tereza Knapová (18.) Lukáš Dufek (19.). I ostatní žáci si zaslouží velkou pochvalu za jejich bojovnost.


Florbal

28. listopadu se v Jindřichově Hradci konalo okrskové kolo žáků 6.-7. tříd a 11. prosince proběhla stejná soutěž žáků 8.-9. tříd. Lépe si vedli mladší žáci, kteří v turnaji obsadili 2. místo. Starším žákům se tolik nedařilo a v okrskovém kole skončili na 4. místě. Oba týmy předvedly dobré výkony, ale k lepšímu umístění jim chybělo lepší proměňování šancí. Mladší žáci nastoupili v sestavě: Vojta Capoušek, Jakub Strnad, Lukáš Duffek, Šimon Balek, Milan Dlouhý, David Havlíček, Ondřej Letocha, Pavel Poslušný a Šimon Urbánek

Zpět na hlavní výpis

Naše škola

  • image 143
  • image 142
  • image 141
  • image 140
  • image 139
  • image 138
  • image 137
  • image 136
  • image 135
TOPlistProhlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Domů ZŠ Nová Včelnice

Created by © 2015 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy

TOPlist