logotyp
Login

Úspěchy ve školním roce 2018-2019

Atletický čtyřboj

Okresní kolo atletického čtyřboje se uskutečnilo 18. 9. v Jindřichově Hradci na atletickém stadionu Vajgar, kde naši školu reprezentovali žáci a žákyně 8. a 9. ročníku ve složení Lenka Prokešová, Tereza Hánová, Michaela Dvořáková, Markéta Krejčová, Kristýna Ziková, Pavel Poslušný, Šimon Urbánek, Marek Krňanský, Vít Kalkus, Jakub Maxa.

Závodilo se v těchto disciplínách: 60 m, 800/1000 m, skok daleký nebo vysoký, vrh koulí/hod míčkem. Součet bodů čtyř nejlepších závodníků družstva určoval celkové pořadí. Včelnice bojovala „do posledního dechu“ a v obou kategoriích se jim podařilo vybojovat medaile. Děvčata obsadila 3. místo a chlapci 2. místo, čímž se kvalifikovali do krajského kola. To se uskutečnilo 27. 9. také v Jindřichově Hradci. Mezi účastníky z celého kraje si naši vedli výborně, zaostali pouze za reprezentanty sportovní školy z Českých Budějovic. Gratulujeme chlapcům za krásné 2. místo v kraji a taktéž Pavlu Poslušnému, který se stal přeborníkem kraje v jednotlivcích s celkovým počtem 1966 bodů.

Pohár Rozhlasu

Ve středu 15. 5. 2019 se na atletickém stadionu v Nové Včelnici konaly atletické závody družstev. V každé věkové kategorii  závodilo  10 škol z okresu J. Hradec. V nevlídných klimatických podmínkách bojovali naši žáci a žákyně ve všech čtyřech kategoriích o co nejlepší umístění. Nejlépe skončili naši starší žáci 8. - 9. ročník a to na 2. místě za ZŠ Nová Bystřice. Starší žákyně také vystoupily na stupně vítězů a to na 3. místo. Mladší žákyně 6.- 7.  ročníku obsadily 4. místo a mladší žáci skončili na 5. místě.

Přestože se nevyhlašovali vítězové jednotlivých disciplín, musíme vyzdvihnout úspěchy našich jednotlivců. Pavel Poslušný- nejlepší koulař st. žáci,  Marta Davidová- nejlepší sprinterka na 60m ml. žákyně, Tereza Hánová- nejlepší výškařka st. žákyně.

 Biologická olympiáda

Po vítězství v okresním kole postoupil žák Základní školy Nová Včelnice Marek Starka do krajského kola Biologické olympiády. Pro kategorii D, tedy žáky 6. a 7. tříd je krajské kolo nejvyšší metou této prestižní soutěže. Tradičně se jihočeské krajské kolo koná v českobudějovickém DDM v Hardtmundově vile a nejinak tomu bylo i v letošním roce. Zde Marek změřil síly s postupujícími z okresních kol a je třeba říci, že konkurence to byla opravdu silná i vzhledem k faktu, že polovina soutěžících byla z víceletých gymnázií. Marek přesto vybojoval úctyhodné 4. místo, za což si zaslouží obrovské gratulace a díky za vzornou reprezentaci školy i města. Celá škola přeje Markovi mnoho dalších úspěchů a věříme, že v příštím roce bude v Biologické olympiádě opět bodovat.

Vybíjená, republikové kolo

Žákům 4. a 5. ročníku se letos povedl historický mimořádný úspěch. Poté co v březnu vyhráli hladce okresní kolo v J. Hradci se ve středu 22. května v Č. Budějovicích po houževnatých bojích probojovali k nečekanému úspěchu v podobě 1. místa. Turnajem prošli bez ztráty jediného bodu k vytouženému cíli, který byl oceněním jejich celoroční nesmírné snahy a odhodlání. Proto našim reprezentantům:J. Kaššovi, K. Strašíkové, J. Kovalčíkovi, L. Němcovi, J. Pohlodkovi, N. Knězkovi, J. Voldřichovi, K. Prokešovi, D. Hánovi, F.Kupkovi, M.Šímovi a O. Brusovi právem patří účast na REPUBLIKOVÉM finále, které proběhne nedaleko Nové Paky ve dnech 11.-12.června. 
Reprezentanti, děkujeme za to, že jste. Právem jsme na vás hrdí. Jste totiž důkazem toho, že naše snahy mají smysl.
Mgr. Bc. Šárka Vondráčková

Matematická olympiáda

V úterý 9. 4. se naši žáci zúčastnili okresního kola matematické olympiády. Jako každoročně i letos obsadili velmi dobrá místa. Marek Starka ze 7.A obsadil 2. místo, Anna Hanzlová ze 7. A se umístila na 7. místě, Jakub Borč ze 6. A na 2. místě a Veronika Horká ze 6. A na 5. místě ve svých kategoriích.
Blahopřejeme k velmi dobrému umístění a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Zpět na hlavní výpis

Naše škola

  • image 143
  • image 142
  • image 141
  • image 140
  • image 139
  • image 138
  • image 137
  • image 136
  • image 135
TOPlistProhlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Domů ZŠ Nová Včelnice

Created by © 2015 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy

TOPlist