Vítězný okresní turnaj ve vybíjené

Ve středu 27.3.2019 se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili okresního kola celostátní soutěže základních škol ve vybíjené, jenž se uskutečnilo v městské sportovní hale v J.Hradci. Stejně jako v loni přijelo na turnaj 17 družstev.

Naše ZŠ byla přihlášena do II. otevřené kategorie, v níž se střetlo celkem 10 týmů, rozdělených do dvou základních skupin, kterou jsme opouštěli z 1.místa s bezkonkurenčním skórem 71:13. Hladce jsme prošli semifinálovým zápasem (18:7) a obdobným způsobem proběhl i zápas finálový, když jsme porazili tým 2.ZŠ z J.Hradce výsledkem 17:7. Žáci předváděli nevídané výkony a nejeden z pedagogů konkurenčních škol nás pasoval již od prvního zápasu do pozice jistého vítěze. Jejich slova se skutečně naplnila a kolem 13.hodiny jsme převzali pohár, společně s diplom a pozvánkou do krajského kola. O úspěch naší ZŠ se zasloužili: J.Kašša (kapitán), J.Strašíková, J.Kovalčík, L.Němec, N. Knězek, J.Voldřich, K.Prokeš, M.Šívr, F.Kupka, M.Šíma, O.Brus a J.Bereš.

Naše 1.místo založené na úctyhodné týmové spolupráci, po čtyřměsíční sehrávce, je tak největším oceněním vynaložené energie, snahy, odhodlání, disciplinovanosti a sebekázně všech aktérů.

Mgr. Bc. Šárka Vondráčková

Created by © 2015/2018 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy