logotyp
Login

Praha - Národní divadlo

Praha - Národní divadlo
V úterý 24. 5. jsme se my deváťáci vydali s panem učitelem Milanem Baštou a paní učitelkou Danielou Šímovou do Prahy, kde jsme navštívili Neviditelnou výstavu a šli do Národního divadla na představení Manon Lescaut.
Vyjeli jsme ráno v 8 hodin. Cesta nám rychle utekla.  Když už jsme byli v Praze, dostali jsme rozchod v obchodním centru Chodov, který trval 3 hodiny. Dostatečný čas na to, aby si každý něco koupil. Hned na začátku jsme utratili skoro celé kapesné. Poté jsme navštívili Neviditelnou výstavu.
 Museli jsme se rozdělit na skupinky po 8 a každá skupina měla za doprovod nevidomého. Šli jsme do místností, kde byla úplná tma, vůbec nic nebylo vidět.Během jedné hodiny jsme museli využívat hlavně náš sluch a hmat. Poznávali jsme různé předměty, překonávali překážky, jako jsou schody… V další místnosti jsme, poznávali sochu, která nám byla přidělena např. Věstonická venuše, srnka, sfinga, hlava lva aj. To bylo složitější, je opravdu těžké, poznat něco po hmatu.  A na konci prohlídky jsme šli do místnosti, kde byl bar. Tam jsme si sedli a objednali pití, které nám rozdal náš nevidomý průvodce a přitom nám odpovídal na naše dotazy. A pak jsme museli poslepu zaplatit a najít správnou minci. Je opravdu těžké být nevidomým.  Byla to skvělá zkušenost. Moc se nám tam všem líbilo.
Potom jsme šli do autobusu, ten nás odvezl na strahovské parkoviště, kde jsme se převlekli do společenského oblečení. A pak už jsme jeli do Národního divadla. Představení začínalo v 19 hodin.  Uvnitř divadla nás zaujal vysoký strop a zlatá výzdoba. V činohře Manon Lescaut hráli  známí herci – Jana Pidrmanová, Radúz Mácha, Patrik Děrgel, Vladislav Beneš a další.
V divadle se nám všem moc líbilo a přestavení také. Všichni jsme si výlet moc užili.

 Děkujeme učitelům.                                                                                                              Klára Jelínková    9.A

                                                                                                                    

                                                                                                                                                    


Zpět na hlavní výpis

Naše škola

  • image 143
  • image 142
  • image 141
  • image 140
  • image 139
  • image 138
  • image 137
  • image 136
  • image 135
TOPlistProhlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Domů ZŠ Nová Včelnice

Created by © 2015 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy

TOPlist