logotyp
Login

Aktuality ZŠ Nová Včelnice

Co je nového ve škole?

Co je nového ve škole?

Projektový den Obchodní akademie TGM J. Hradec

Projektový den Obchodní akademie TGM J. HradecV úterý 26. září na naší školu dorazili studenti Obchodní akademie TGM z Jindřichova Hradce. Cílem návštěvy bylo seznámení s učebnou, kterou naše škola využívá pro výuku informatiky a výuku cizích jazyků. Celý projekt proběhl ve velmi přátelské atmosféře a velmi brzy začali naši žáci se studenty OA spolupracovat na plnění úkolů v německém jazyce. Pevně věřím, že studenty projekt zaujal a  byl jim přínosem.


                                                                   Mgr. Kateřina Doležalová

Dopravní výchova

Dopravní výchovaPoslední školní zářiový den se děti z prvního i druhého stupně zúčastnily projektu Dopravní výchova: Jsem účastník silničního provozu-cyklista, chodec. Cílem projektu bylo vytvořit prostředí k efektivní výchově a vzdělávání dětí v oblasti bezpečnosti silničního provozu a tím i podpořit snižování dopravní nehodovosti, především množství zranění na silnicích. Děti se naučily orientovat jak v dopravních situacích, tak i poskytnout první pomoc, zopakovaly si pojmy ze zdravovědy a význam dopravních značek. Nakonec si vyzkoušely i jízdu zručnosti. Projekt byl veden formou interaktivního procvičování (tablety, interaktivní TV) na modelových testech: Hrajeme si v parku - Bezpečně na skateboardu, Kudy do parku, S Kristýnou po městě - Kdo to na nás houká a Jdeme do školy.  Děti tedy získaly základní vědomosti, dovednosti a kompetence pro bezpečný pohyb na pozemních komunikacích.

Věříme, že tento projekt byl pro všechny opravdu přínosný.


                                                                      vedení školy

Okresní kolo přespolního běhu

Okresní kolo přespolního běhu V pondělí 25. září jsme zahájili sérii školních sportovních soutěží, do kterých se díky našim žákům, zapáleným sportovcům, můžeme zapojovat. Tímto jim všem hned v úvodu moc děkuji. Žáci změřili své ...

Logopedický asistent ve škole

Navštěvuje Vaše dítě logopedii, potřebuje upevnit to, co se již naučilo nebo u něj vnímáte potíže s komunikací a uvítali byste radu, jak postupovat?

Můžeme Vám s tím pomoci. Věnujeme se dechovým a artikulačním cvičením, podpoříme správnou motoriku mluvidel, sluchové vnímání i rozvoj slovní zásoby. Nabízíme pravidelná individuální nebo kolektivní cvičení a po domluvě i možnost osobní konzultace s rodiči.

Diagnostiku poruchy komunikace provádět nemůžeme, ale rádi Vám doporučíme odborné pracoviště, kde vám jistě pomohou a na základě jejich doporučení pak s dítětem můžeme společně pracovat na rozvoji jeho správné řeči.

Logochvilky nabízíme od měsíce října v pondělí a pátek od 14:30 do 15:00 a jsou zdarma. Pokud v tuto dobu nemůžete, je možná domluva dle našich časových možností.

Vedoucí logochvilek: Z. Ouhelová a A. Šteflová - absolventky kurzu pro logopedické asistenty.

V případě zájmu nás kontaktujte. (přes Bakaláře, mailem z webu školy)


                                                                     Zdeňka Ouhelová     

Výstava ovoce a zeleniny

Výstava ovoce a zeleniny

V pondělí 18.9. jsme připravovali výstavu ovoce, zeleniny, květin a bylinek. Přinesli jsme toho s paní učitelkou tolik, že nám to vyšlo na 6 velkých stolů. Ve středu jsme z doneseného připravili dětem z 1.stupně 5 stanovišť poznávačky. Největší úspěch mělo ochutnávání poslepu. Žáci, kteří chtěli, ochutnali i feferonku. Za to, že děti prošly stanovišti, dostaly odměnu. Podle reakcí dětí myslíme, že se jim to líbilo. 

                                                         
                          Za 4.A   Marie Chvalkovská, Anežka Kosařová, David Horejš

Více fotografií naleznete ve školní  fotogalerii.Vítáme naše malé prvňáčky

Vítáme naše malé prvňáčky V pondělí 4.9. jsme na naší škole přivítali malé prvňáčky. Přejeme, ať se Vám u nás líbí !

Více fotografií z tohoto slavnostního dne naleznete ve fotogalerii.


                                                                                                                   vedení školyInformace o zpracování osobních údajů pro zákonného zástupce žáka

Naše škola

  • image 143
  • image 142
  • image 141
  • image 140
  • image 139
  • image 138
  • image 137
  • image 136
  • image 135
TOPlistProhlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Domů ZŠ Nová Včelnice

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy