Základní škola Nová Včelnice
Základní školaNová Včelnice

Záložka do knihy spojuje školy

Již potřetí jsme se s dětmi z družiny zapojili do mezinárodního projektu výměny záložek do knih.

Jeho cílem je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými školami, poznávání jiného jazyka, kultury a v neposlední řadě podpora čtenářství. Žáci z Čech a Slovenska vyrobí záložky, které si pak vzájemně vymění - každý je dárcem i obdarovaným. Tématem pro tvoření byl tentokrát: Inspirující svět pohádek, básní a příběhů.

V družině vznikla pestrobarevná výstavka z knížek, které děti přinesly z domova představit. Jejich příběhy se staly bohatým zdrojem inspirace k vytvoření záložky a doslova vybízely k tomu, abychom si je prolistovali, prohlédli a přečetli. Vyrobené záložky svou rozmanitostí jasně odrážely nekonečné hranice dětské fantazie a věříme, že se dětem na Slovensku budou líbit. Posílali jsme je do Základní školy Nižný Klátov nedaleko Košic.

Děti to ještě neví, ale mám na stole balík se slovenským razítkem a jsem moc a moc zvědavá, jaké záložky si připravili slovenské děti pro nás...

Datum vložení: 13. 10. 2023 13:52
Datum poslední aktualizace: 18. 1. 2024 13:52

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Kdo se v máji ožení, přivodí si soužení.

Májová voda vypije víno.

Svátek má Vladimír

Zítra má svátek Jana

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Evropský den národních parků

Mohlo by Vás zajímat