Menu
Základní škola Nová Včelnice
Základní školaNová Včelnice

Energií nabitý výlet do Temelína

Energií nabitý výlet do Temelína 1

Dne 13. května se žáci devátých tříd zúčastnili exkurze do Temelína.

Slunečné ráno dne 13. května věstilo dobré zážitky. I pan řidič přijel v dobré náladě. To ještě netušil, že si svou oblíbenou dechovku bude moct pustit až po směně. Chábři z 9. A a z 9. B totiž hned za Kardašovou Řečicí (kde jsme přibrali tamní deváťáky) spustili svůj nekompromisní live juke-box. Zazněly hity jako Slavíci z Madridu, Po schodoch, Sladké mámení a další.

V Temelíně na nás čekala paní průvodkyně, která nám pustila video s jinou paní průvodkyní, která se snažila v teenage stylu vysvětlit, kolik megawattů elektrárna vyrobí a že z chladicích věží stoupá jen čistá pára. Pak už jsme dostali sluchátka a 3D brýle a absolvovali virtuální prohlídku, završenou pohledem na jihočeskou krajinu z chladicí věže.

Paní průvodkyně osazenstvo namotivovala tím, že plat operátora v Temelíně je 60 až 100 tisíc korun, a vyjádřila naději, že tato generace vymyslí, co s vyhořelým palivem. Načež ji zchladil dotaz jednoho žáka 9. A, který se ptal, jaký je rozdíl mezi Černobylem a Temelínem. Diskuse se posunula až k legendárnímu tlačítku AZ-5, známému ze seriálu HBO Černobyl.

Kluci byli z Temelína tak nabití energií, že využili tamní dětské hřiště, určené pro věk 3-8 let. V autobuse pak pokračoval sborový zpěv šlágry typu Kozel nebo Svařák, k nimiž se s povděkem přidali i deváťáci z Kardašovy Řečice. Na závěr pan řidič zpěv okomentoval slovy, že hlasitost je dobrá, ale čistota už horší – na rozdíl od ČEZu, který s čistotou energie (podle svého reklamního sloganu) problém nemá.

Datum vložení: 16. 5. 2024 7:06
Datum poslední aktualizace: 16. 5. 2024 7:09
Autor: Mgr. Jan Mazanec

Škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Červenec a srpen jsou nejteplejšími měsíci v roce.

Pranostika na akt. den

Osvatém Kamilu slunce má největší sílu.

Svátek

Svátek má Drahomíra

Zítra má svátek Čeněk

Mohlo by Vás zajímat