Menu
Základní škola Nová Včelnice
Základní školaNová Včelnice

Návštěva Horáckého divadla v Jihlavě

Návštěva Horáckého divadla v Jihlavě

Kulový blesk

Na druhém stupni se každoročně vydáváme do nějakého divadla. Letos jsme 4. června se žáky sedmého a osmého ročníku navštívili Horácké divadlo v Jihlavě inscenaci jevištní úpravy Svěrákova a Smoljakova filmu Kulový blesk. Na jevišti se objevovaly svérázné lidské charaktery i bláznivé situace v rámci „největší akce v dějinách stěhování“. Mnohočetnou výměnu bytů, tedy akci Kulový blesk, komplikuje celá řada okolností a osob. Původní děj nás přivádí mezi různorodou skupinu lidí, jež spojuje touha po výměně bytu, přesněji po novém životě. Potřeba půdy, sklepu, prádelny, dětského pokoje či místa k dožití zrcadlí bezpočet křehkých tužeb a snů. Nevyhnutelně se tak setkáváme s připomenutím stavu společnosti, kdy se více než milion lidí v naší zemi různým způsobem potýká s nedostupností bydlení.

Jechová: „Já se nestěhuju, Máňa říkala, že to není směroplatný, a dokud já vám to nepodepíšu, tak ta směna není směroplatná!”

„No to jsem ale nečekala, že to bude taková pěkná půdička… Velká, suchá. Ta se vám ale povedla, ta půdička, pane Knotek, tady se mi to bude věšet!“ Hlášky z oblíbené filmové komedie Kulový blesk se snad nikdy neomrzí.

Datum vložení: 10. 6. 2024 8:02
Datum poslední aktualizace: 11. 6. 2024 7:32
Autor: Mgr. Jitka Sedláková

Škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Co červenec neupeče, to již srpnu neuteče.

Pranostika na akt. den

Osvatém Kamilu slunce má největší sílu.

Svátek

Svátek má Drahomíra

Zítra má svátek Čeněk

Mohlo by Vás zajímat