Menu
Základní škola Nová Včelnice
Základní školaNová Včelnice

Poznávací zájezd na Šumavu (11. - 13. 3. 2024)

Poznávací zájezd na Šumavu (11. - 13. 3. 2024) 1

V březnu proběhl poznávací zájezd na Šumavu.

V pondělí ráno jsme se sešli u školy a poté nás čekala dvě a půl hodiny dlouhá cesta autobusem do místa určení – střediska environmentální výchovy Stožec. Po příjezdu nás přivítal pracovník Správy Národního parku Šumava a ukázal nám chatu, kam jsme se šli ubytovat. Po krátké přestávce na oběd a zabydlení se, jsme se vydali na úvodní procházku a program „Vítejte u nás“, kde jsme se prostřednictvím her seznámili se Šumavou, jejími biotopy, obyvateli z rostlinné i živočišné říše a mnohými zajímavostmi. Další cesta nás zavedla na Puštíkovu stezku her, odkud jsme vyrazili rovnou na večeři. Zbytek dne patřil zábavě a deskovkám.

Druhý den byl o poznání náročnější, hned po snídani jsme s lektorkou Šárkou vyrazili směr Nové Údolí. V průběhu cesty jsme na několika zastaveních poznali životní cyklus kůrovce a jeho působení na Šumavě, rozšířili jsme si povědomí o tom, co za zvířata a ptáky zde žije a pozorovali jsme tamní lesy i bezlesí. Počasí nám přálo, kilometry ubíhaly a snad i proto byl druhý den hodnocen velice pozitivně.

Poslední den pobytu opět patřil procházce s lektorkou Šárkou. Ta si pro nás připravila hry, při kterých jsme si zkusili lov z pohledu dvou největších šelem Šumavy – rysa a vlka. Následovala pohybová hra na lýkožrouty a poté už nás čekalo závěrečné finále v podobě předání odměn, oběda a balení před návratem domů. Sportovně založená skupina využila hodinku před odjezdem pro rychlou procházku skrz Stožecké louky a poté už opravdu muselo přijít loučení.

Závěrem a slovy žáků: „Šumava byla krásná, moc se nám tam líbilo!“

Děkujeme Všem zúčastněným. Tak zase příště, Šumavo.

 

Více obrázků naleznete ve fotogalerii.

Datum vložení: 22. 3. 2024 14:52
Datum poslední aktualizace: 22. 3. 2024 14:52
Autor: Mgr. Natálie Hotařová

Škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7
2
8 9
1
10 11 12
13
1
14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Když máj vláhy nedá, červen se předá.

Pranostika na akt. den

Májová voda vypije víno.

Svátek

Svátek má Vladimír

Zítra má svátek Jana

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Evropský den národních parků

Mohlo by Vás zajímat