Základní škola Nová Včelnice
Základní školaNová Včelnice

Poznáváme nové profese

Poznáváme nové profese 1

V rámci volby povolání se naši žáci seznamovali s různými profesemi.

V rámci volby povolání spolupracujeme s Jihočeskou hospodářskou komorou, která pro nás zajišťuje různé pracovní dílny. Díky nim se mohou žáci seznámit s různými profesemi. Žáci sedmých ročníků měli možnost koncem března ve spolupráci s truhlářem panem Pánkem se zúčastnit praktického řemeslného workshopu na téma „Pracujeme se dřevem“. Žáci se seznámili s prací truhláře, dozvěděli se veškeré potřebné informace o této profesi a v praktické části workshopu si vyrobili hmyzí domečky. Workshop byl zrealizován v rámci projektu Hrdinové řemesla.

Ve spolupráci s firmou Romany Hulíkové Keramika RH s.r.o. v Děbolíně se koncem dubna žáci 8. ročníku naší školy zapojili do tvůrčího workshopu zaměřeného výtvarným směrem. Žáci měli možnost vidět, jak se pracuje na pravém hrnčířském kruhu, co obnáší práce s keramikou, jaké vzdělání je k tomu zapotřebí. V praktické části si namalovali hrneček podle své fantazie, který jim zůstal jako památka na tento workshop.

Datum vložení: 22. 5. 2024 6:41
Datum poslední aktualizace: 22. 5. 2024 6:44
Autor: Mgr. Jitka Sedláková

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Červenec nese parna, krupobití a medovice, jestli hojný na bouřky a vichřice.

Osvatém Kamilu slunce má největší sílu.

Svátek má Drahomíra

Zítra má svátek Čeněk