Menu
Základní škola Nová Včelnice
Základní školaNová Včelnice

Veletrh vědy v Praze

Veletrh vědy v Praze

aneb s vědou mě baví svět

V pátek 31. května vyrazili někteří žáci naší školy do Prahy na Veletrh vědy, který se konal pod záštitou České akademie věd již po osmé na pražském výstavišti v Letňanech. Jedná se o jednu z největších popularizačních akcí v České republice. Letos se jí podle odhadů zúčastnilo na 58 tisíc lidí. V pátek rozhodně praskal ve švech, protože stejný nápad jít na Veletrh vědy měla stovka škol. Tak se ráno kupilo před branami tisíce žáků a studentů, kteří se v halách rychle rozmístili po jednotlivých výstavních stáncích. A že bylo na co se dívat! Představilo se na ní více než 100 vědeckých pracovišť, firem i science center. Doprovodný program nabídl různé přednášky. Letošní ročník Veletrhu vědy se nesl v duchu motta „S vědou mě baví svět“ a letošní nabídka expozic byla opravdu pestrá. Veletrh vědy nabídl výběr ze všech vědních oblastí pod jednou střechou – ať už vás zajímá chemie, fyzika, vesmír, zvířata, rostliny, nebo třeba hudba, každý si určitě našel své. Návštěvníci si mohli složit svou vlastní lidovou píseň nebo báseň, poměřit svou intelektuální výbavu se schopnostmi umělé inteligence, otestovat se na zábavných i mírně zneklidňujících psychologických hádankách nebo se dozvědět, co o nich samotných vypovídá obsah odpadkového koše, který jste ráno vynesli! Velký zájem vyvolaly přírodovědné stánky. Například u expozice Spolku Darwin jsme si mohli pohladit agamu, dát si na dlaň exotického pavouka nebo kolem krku velkou užovku červenou. Hned vedle se nacházel stánek České společnosti pro ochranu netopýrů, která s sebou měla na ukázku hned dva živé létavé savce. Měli jsme také možnost vyzkoušet své znalosti v bezpočtu kvízů – třeba z matematiky a fyziky nebo lingvistiky.

Datum vložení: 7. 6. 2024 10:26
Datum poslední aktualizace: 10. 6. 2024 8:18
Autor: Mgr. Jitka Sedláková

Škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Červenec a srpen jsou nejteplejšími měsíci v roce.

Pranostika na akt. den

Osvatém Kamilu slunce má největší sílu.

Svátek

Svátek má Drahomíra

Zítra má svátek Čeněk

Mohlo by Vás zajímat