Menu
Základní škola Nová Včelnice
Základní školaNová Včelnice

Základní škola a Obchodní akademie programují automatickou bránu

Základní škola a Obchodní akademie programují automatickou bránu

Tvorba společného projektu

20. 5. se v jazykové učebně odehrál společný projekt žáků 9. ročníku naší základní školy a studentů z 1. ročníku Obchodní akademie z Jindřichova Hradce. Tito studenti se rozhodly pod vedením Mgr. Miroslava Zikmunda obohatit svět o sofistikovaný systém pro automatickou bránu na hlídaném parkovišti.

Základem tohoto díla byl model brány z dílny žáků 9.B, jejichž budoucí výtvory na nás budou jistě za pár let pokukovat skrz výlohy obchodů s elektronikou. Vedoucími projektu na slovo vzatými se stali žáci z 9.A. Podařilo se jim totiž spojit technického génia našich budoucích strojních inženýrů z 9.B a brzy jistě velkých programátorských es z Obchodní akademie.

Výsledkem dvouhodinového snažení překvapivě nebyla proflákaná dvouhodinovka, ale spolupráce dvaceti studentů, kteří dokázali naprogramovat pět funkčních modelů automatických bran. Kromě samotného programátorského úsilí si všichni odnesli i spoustu nových zkušeností. Naši žáci si odnesli malou ochutnávku problémů, na kterou se mohou s přechodem na střední školu těšit. Studenti OA zažili letmý pohled do světa robotiky, se kterým se pravděpodobně v budoucnu ještě mnohokrát setkají. A všichni společně si vyzkoušeli, jaké to je, když v krátkém časovém úseku musí spolupracovat na novém projektu lidé, kteří se předtím nikdy neviděli.

Datum vložení: 4. 6. 2024 9:03
Datum poslední aktualizace: 4. 6. 2024 9:11
Autor: Mgr. Miroslav Zikmund

Škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Roztrhne-li v červenci pavouk svou síť na dvě, brzy se déšť ozve.

Pranostika na akt. den

Osvatém Kamilu slunce má největší sílu.

Svátek

Svátek má Drahomíra

Zítra má svátek Čeněk

Mohlo by Vás zajímat