Základní škola Nová Včelnice
Základní školaNová Včelnice

Základní škola a Obchodní akademie programují automatickou bránu

Tvorba společného projektu

20. 5. se v jazykové učebně odehrál společný projekt žáků 9. ročníku naší základní školy a studentů z 1. ročníku Obchodní akademie z Jindřichova Hradce. Tito studenti se rozhodly pod vedením Mgr. Miroslava Zikmunda obohatit svět o sofistikovaný systém pro automatickou bránu na hlídaném parkovišti.

Základem tohoto díla byl model brány z dílny žáků 9.B, jejichž budoucí výtvory na nás budou jistě za pár let pokukovat skrz výlohy obchodů s elektronikou. Vedoucími projektu na slovo vzatými se stali žáci z 9.A. Podařilo se jim totiž spojit technického génia našich budoucích strojních inženýrů z 9.B a brzy jistě velkých programátorských es z Obchodní akademie.

Výsledkem dvouhodinového snažení překvapivě nebyla proflákaná dvouhodinovka, ale spolupráce dvaceti studentů, kteří dokázali naprogramovat pět funkčních modelů automatických bran. Kromě samotného programátorského úsilí si všichni odnesli i spoustu nových zkušeností. Naši žáci si odnesli malou ochutnávku problémů, na kterou se mohou s přechodem na střední školu těšit. Studenti OA zažili letmý pohled do světa robotiky, se kterým se pravděpodobně v budoucnu ještě mnohokrát setkají. A všichni společně si vyzkoušeli, jaké to je, když v krátkém časovém úseku musí spolupracovat na novém projektu lidé, kteří se předtím nikdy neviděli.

Datum vložení: 4. 6. 2024 9:03
Datum poslední aktualizace: 4. 6. 2024 9:11
Autor: Mgr. Miroslav Zikmund

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Roztrhne-li v červenci pavouk svou síť na dvě, brzy se déšť ozve.

Osvatém Kamilu slunce má největší sílu.

Svátek má Drahomíra

Zítra má svátek Čeněk