logotyp
Login

Aktuality ZŠ Nová Včelnice

Informace k výuce žáků od 17. 5. 2021

Vážení rodiče, milí žáci,
od pondělí 17. května 2021 bude umožněn návrat k prezenční výuce žákům celého I. stupně. 

Druhý stupeň bude nadále v rotačním režimu. V týdnu od 17.5. budou prezenčně vyučovány třídy: 6.B, 7.B, 8.B, 9.A.

Organizace vyučování 
Vyučování bude probíhat dle platného rozvrhu hodin.

Testování
Podmínkou návratu dětí do škol je pravidelné testování, které bude probíhat na I. stupní 1x týdně - v pondělí a na II. stupni 2x týdně v pondělí a ve čtvrtek. Žáci budou testováni šetrnými neinvazivními testy odběrem z přední části nosu.

Žáci budou vstupovat do školy bočním vchodem a hned na hale školy otestováni. K testování se žáci obou stupňů dostaví v 7:30 hod. 

Žákům, kteří mají pozitivní výsledek testování nebo se testování neúčastní, je zakázána osobní přítomnost na vzdělávání. Tato absence musí být omluvena zákonným zástupcem jako běžná absence, při které nemá škola povinnost zajistit distanční způsob vzdělávání podle zákona. 

Výjimka z testování
      - Testovat se nemusí děti, u kterých je možné doložit negativní výsledek RT-PCR testu nebo negativní výsledek POC antigenního testu (ne starší než 48 hodin) a které zároveň nemají příznaky onemocnění COVID-19.

      - Testovat se nemusí také děti, které onemocnění COVID-19 již prodělaly a neuplynulo více než 90 dní od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem - nutné prokázat (např. potvrzením od lékaře, lékařskou zprávou, zprávou z laboratoře v listinné či elektronické podobě). 

Základní hygienická pravidla
Žáci jsou povinni nosit při pobytu ve škole minimálně chirurgickou roušku, kterou si mohou na pokyn zaměstnance školy sundat při konzumaci nápojů a potravin a při testování. 

Zaměstnanci školy a další osoby pohybující se v budově školy musí používat respirátor.
Důsledně je třeba dodržovat základní pravidla - mytí a dezinfekce rukou, rozestupy, větrání, ..

Ošetřovné
Na odkazu:
https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu naleznete nový formulář na ošetřovné. Díky novému formuláři již nepotřebujete od školy potvrzení o uzavření. Sami vyplníte prohlášení o uzavření zařízení, které dítě navštěvuje.

Školní jídelna
V době prezenční výuky se žáci a pedagogové mohou stravovat ve školní jídelně. Při distančním vzdělávání odběr pouze do jídlonosičů. Obědy je nutné přihlásit.

Zápis žáků do 1. ročníku - seznam přijatých žáků pro školní rok 2021/2022

PŘIPRAVUJEME

Postup přihlášení do Office 365 (Teamsu), on-line výuka

Přejděte na webové stránky: https://www.office.com/Stiskněnte: přihlásit seZadejte uživatelské ...
Více informací

Informace k distanční výuce

Vážení rodiče,z důvodu zhoršování se epidemiologické situace a přiostřování opatření, nemůžeme ...
Více informací

Podmínky distančního vzdělávání

Distanční výuka -  označení na rozvrzích DisV

a) DisV - distanční synchronní on-line výuka, žáci pracují ve stejném čase na stejném virtuálním místě společně s pedagogem (Micosoft Teams). Tato výuka je povinná dle rozvrhu. Pokud se žák výuky nezúčastní (nemá-li domluveno jinak s pedagogem) považuje se jeho neúčast za absenci. Pro omluvu absence platí stejná pravidla, jako při prezenčním vzdělávání.

b) SamSdistanční asynchronní výuka, žáci pracují individuálně, tempo a čas si volí sami. V rozvrhu jsou uvedené hodiny pro konzulatci s pedagogem (chat), kdy je pedagog přítomen on-line a je nápomocen s plněním úkolů. V této době zadává pedagog úkoly s termínem odevzdání.

Žáci jsou hodnoceni na základě plnění těchto úkolů.

Upozornění pro rodiče a žáky školy

Z důvodu probíhající rozsáhlé rekonstrukce vstupu do školy bude od čtvrtka 25. února uzavřen hlavní vchod. Děti z I. stupně budou vstupovat do školy vždy přes pavilon I. stupně a tudy budou i odcházet (platí i pro ŠD).  Vyzvednutí věcí pro výuku bude nadále možné na pavilonu II. stupně, a to bočním vchodem mezi pavilony (do 16.00 hodin).

Sdělení pro rodiče žáků - hygienická organizace školního roku 2020/21

Hygienická organizace školního roku 2020/21Hygienická organizace školního roku 2020/21Hygienická organizace školního roku 2020/21Hygienická organizace školního roku 2020/21

Naše škola

  • image 143
  • image 142
  • image 141
  • image 140
  • image 139
  • image 138
  • image 137
  • image 136
  • image 135
TOPlistProhlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Domů ZŠ Nová Včelnice

Created by © 2015 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy

TOPlist