Login

Úspěchy školy

Úspěchy ve školním roce 2016-2017

Naše atletky nejlepší v kraji
Každoročně se květen nese ve znamení Poháru rozhlasu a letos tomu nebylo jinak. Začátkem května proběhlo v Jindřichově Hradci okresní kolo již 49. ročníku Poháru Rozhlasu. Počasí závodníkům přálo a tak se závody uskutečnily ve velmi příjemné atmosféře. Našim žákům se podařilo vybojovat hned 2 vítězství v kategoriích mladších žáků a starších žákyň a tím i možnost reprezentovat okres na krajském kole. Krajské kolo proběhlo 26. května v Táboře. Obě naše družstva se od začátku pohybovala na předních místech. Přestože chlapci přijeli bez třech opor, které se zranily v týdnu před závodem, dokázali vybojovat skvělé 3. místo. Největší radost nám však udělaly dívky. Díky řadě osobních rekordů dokázaly vystoupat na nejvyšší stupínek a staly se tak krajskými přebornicemi.
Chlapci závodili ve složení: Adam Bednář, Štěpán Jačo, Vítek Kalkus, Marek Krňanský, Michal Prokeš, Tomáš Velek a Šimon Urbánek
Družstvo děvčat tvořily: Zuzka Berounská, Nikol Doležalová, Ester Koutníková, Eliška Krouzová, Natálka Potocká, Simča Raušová, Adélka Sokolová, Terka Vetýšková a Natálka Vlasáková.

Velikonoční turnaj ve florbalu
11. dubna se v Kamenici nad Lipou konal Velikonoční turnaj ve florbalu, který uspořádala místní základní škola. Naši chlapci předvedli kolektivní výkon a vybojovali třetí místo, za které jim náležela odměna ve formě dortu. Paní zástupkyně nám potom poskytla prostory ve sborovně místní základní školy, kde si chlapci na dortu pochutnali. Pavel Smrček si navíc odnesl drobnou odměnu za dělené druhé místo mezi střelci turnaje (3 góly). Na úspěchu se podíleli David Studený, Marek Volf, Štěpán Jačo, Tobiáš Balek, Filip Holoubek, Pavel Smrček, Tomáš Velek, Jan Krejča, Adam Bednář a Michal Prokeš. Všem hráčům gratulujeme.

Okresní kolo volejbalu základních škol
Volejbal je náročným sportem, který se nedá naučit ze dne na den, ale žáci se mu musí pravidelně a dlouhodobě věnovat. Proto není obsazenost turnaje taková, jako bývá zvykem u fotbalu nebo florbalu. Proto jsme rádi, že nás podruhé za sebou na okresním kole poháru ministryně školství ve volejbalu reprezentovala družstva chlapců i děvčat. Chlapci měli pouze jediného soupeře, kterým byla základní škola z Dačic. Sehráli spolu dva vyrovnané zápasy a o tom, že naši chlapci vyhráli, rozhodly pouhé dva body. Turnaje děvčat se účastnilo celkem 5 základních škol. Děvčata skončila na 2 místě. Porazila je jediná základní škola, která měla ve svém středu několik děvčat, která hrají volejbal závodně.
Chlapci hráli ve složení Adam Bednář, Tomáš Velek, Pavel Smrček, David Studený, Michal Prokeš, Filip Holoubek, Marek Volf, Tobiáš Balek. Za tým děvčat nastoupily Zuzka Berounská, Ilona Kundrátová, Eliška Krouzová, Nikol Doležalová, Natálie Vlasáková, Nikola Tůmová, Simona Raušová a Natálie Potocká. Chlapcům i děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Halový fotbal základních škol
V březnu se naše škola zúčastnila turnaje základních škol v halovém fotbale. Chlapci dokázali vyhrát okrskové kolo bez ztráty jediného bodu. V okresním finále ztratili body pouze za remízu se ZŠ Slavonice a na skóre skončili druzí, což jim stačilo na postup do krajského finále. Finále se konalo 14. března ve sportovní hale v Kunžaku. Chlapci i zde předvedli kvalitní výkony a vybojovali krásné 3. místo. Na úspěchu se podíleli Adam Bednář, Tomáš Velek, Štěpán Jačo, Marek Smejkal, Vítek Kalkus, Tomáš Strašík, David Havlíček, Jindřich David, Michal Prokeš a Marek Krňanský. Chlapcům děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Jazyková soutěž
Ve čtvrtek 24. 11. 2016 proběhla jazyková soutěž na Obchodní akademii v J. Hradci. Osm deváťáků a dva osmáci bojovali v angličtině s dalšími vrstevníky ze základních škol na našem okrese. Vedli si velice dobře! Z celkového počtu 33 uchazečů se 5 našich umístilo v první polovině. Z nich 3 postoupili do finále jedenácti nejlepších. Na 10. místě skončila Adéla Sokolová z 8. třídy, na 8. místě Natálie Potocká z 9. třídy a nejvyšší 1. místo obsadila Natálie Vašková z 9.třídy. Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Okresní kolo olympiády v matematice
24. ledna se uskutečnilo v J. Hradci okresní kolo Olympiády v matematice. Soutěžící z 9. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií řešili během 240 minut čtyři matematické příklady. Vítězem okresního kola a nejúspěšnějším řešitelem se stal žák naší školy Marek Strnad, který získal maximální počet 24 bodů.

Okresní kolo olympiády v českém jazyce
Dne 1.2.2017 změřili své síly milovníci češtiny v okresním kole Olympiády v českém jazyce. Účastníci si museli poradit se záludností mluvnice i větné skladby a napsat slohový útvar. Naši školu skvěle reprezentoval žák 9 .A Marek Strnad, který se umístil na krásném 4. místě. Markovi blahopřejeme a děkujeme za aktivitu a odvahu poprat se s "vlastním jazykem".

Okresní kolo olympiády z anglického jazyka
V pátek 24. 2. 2017 se zúčastnila Natálie Vašková, žákyně 9. roč. ZŠ, okresního kola Olympiády z anglického jazyka v Jindř. Hradci. Vedla si velice dobře. Z 22 uchazečů se probojovala do finále,kde obsadila velice pěkné 5. místo. Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Úspěchy ve školním roce 2015-2016

Úspěchy ve školním roce 2017-2018

Olympiáda z českého jazyka


V Jindřichově Hradci se 29. ledna konala Olympiáda v českém jazyce. Bohužel se jí mohl zúčastnit pouze jeden zástupce z každé školy. Z naší školy byla vybrána Adéla Sokolová z 9. A a nevedla si vůbec špatně. Skončila v okresním kole na 2. místě a bude nás dále reprezentovat v krajském kole v Českých Budějovicích. Áďo,gratulujeme!      


Matematická olympiáda

V úterý 17. 4. se žáci 6. třídy, Anička Hanzlová, Marek Starka a Jakub Strnad, zúčastnili okresního kola matematické olympiády v Jindřichově Hradci. A výsledek? Výborný. Anička i Marek získali maximální počet bodů a byli první. Jakub ztratil jeden bod a umístil se hned za nimi. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. 

Bologická olympiáda


Poslední dva měsíce se čtyři žáci naší školy pilně připravovali na okresní kolo Biologické olympiády. V této tradiční a letité soutěži žáci sbírají body v několika disciplínách: v teoretickém testu, poznávačce rostlin a živočichů a v laboratorní úloze. Každá oblast soutěže je jiná a vyžaduje specifickou přípravu. Navíc žáci musí vytvořit vstupní úkol, což vyžaduje několik hodin pilné práce. Žákům Marku Starkovi (6. A), Tomáši Štejdýřovi (6. A), Lucii Adamcové (8. A) a Filipu Dolejšímu (9. A) bych chtěl moc poděkovat za svědomité studování na olympiádu a za velmi pěkné umístění a reprezentaci školy v okresních kolech. Marek a Tomáš soutěžili v kategorii D (6. a 7. třídy), Marek obsadil úžasné 4. místo a Tomáš 17. příčku z celkového počtu 27 soutěžících. Dodejme, že první tři místa obsadili žáci víceletých gymnázií, takže mezi soutěžícími ze základních škol byl Marek první. Lucie a Filip se účastnili olympiády v kategorii C (8. a 9. třídy) a Filip vybojoval krásné 8. a Lucie 12. místo z 24 žáků. Ještě jednou účastníkům moc gratuluji.                                                                                    

Talentová soutěž psaní na klávesnici

I v tomto školním roce se žáci 9. a 8 ročníku zúčastnili talentové soutěže v psaní na klávesnici na  OA v J. Hradci. Nejlépe si vedla Adéla Sokolová, která obsadila sedmé místo ze 17 soutěžících.

  
Atletický čtyřboj

20. září se naše škola zúčastnila závodů ve školním atletickém čtyřboji. Dívky ve složení Ester Koutníková, Kristýna Ziková, Adéla Sokolová a Michaela Dvořáková obsadily 5. místo. Chlapcům, ve složení Štěpán Jačo, Michal Prokeš, Tomáš Velek, Marek Krňanský a Marek Volf, se vedlo ještě o stupínek lépe. Nejvíce chlapce mrzelo, že jim chybělo jen pár bodů a mohli obsadit místo 2. 

Přespolní běh

4. října jeli žáci druhého stupně na okresní kolo v přespolním běhu. Mladší chlapci obsadili celkově 7. místo a mladší děvčata i starší chlapci byli pátí. Nejlépe se vedlo starším děvčatům, která ve složení Adéla Sokolová, Kristýna Ziková, Tereza Knapová, Míchaela Dvořáková a Zuzana Pohlodková přivezla pohár za 3. místo.
Mezi jednotlivci si ve svých kategoriích nejlépe vedli: Adéla Sokolová (6.) Kristýna Ziková (11.), Štěpán Jačo (12.), Tereza Hánová (14.), Vít Kalkus (15.), Tereza Knapová (18.) Lukáš Dufek (19.). I ostatní žáci si zaslouží velkou pochvalu za jejich bojovnost.


Florbal

28. listopadu se v Jindřichově Hradci konalo okrskové kolo žáků 6.-7. tříd a 11. prosince proběhla stejná soutěž žáků 8.-9. tříd. Lépe si vedli mladší žáci, kteří v turnaji obsadili 2. místo. Starším žákům se tolik nedařilo a v okrskovém kole skončili na 4. místě. Oba týmy předvedly dobré výkony, ale k lepšímu umístění jim chybělo lepší proměňování šancí. Mladší žáci nastoupili v sestavě: Vojta Capoušek, Jakub Strnad, Lukáš Duffek, Šimon Balek, Milan Dlouhý, David Havlíček, Ondřej Letocha, Pavel Poslušný a Šimon Urbánek
TOPlist
Domů ZŠ Nová Včelnice

Created by © 2015/2018 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy

TOPlist